Ciekawe miejsca w Rzeszowie – Odkryj historię i skosztuj tradycji w Restauracji Rzeszowskie Słoiki  

Przechadzając się po malowniczych uliczkach Rzeszowa, można poczuć ducha przeszłości, a także doświadczyć współczesnego stylu życia. Jednak decydując się na zwiedzanie czy to indywidualnie czy w ramach grupy zorganizowanej warto jest zaplanować w ciągu dnia miejsce, w którym możemy zjeść smaczny i pożywny posiłek. W momencie, gdy podróżujemy większą grupą wcześniejsza rezerwacja stolika czy miejsca pozwoli nam uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z poszukiwaniem restauracji, w której będziemy mogli spokojnie zejść.  

Rzeszów co zobaczyć? 

Spacerując po urokliwych uliczkach miasta, można podziwiać architekturę, odkrywać lokalne legendy oraz delektować się regionalną kuchnią. W poniższym artykule przygotowaliśmy ciekawe miejsca w Rzeszowie, które możesz zobaczyć w samym centrum Rzeszowa, znajdujące się w pobliżu naszej restauracji Rzeszowskie Słoiki.   

Rzeszowski rynek  

Rzeszowski rynek to prawdziwe serce miasta. Pierwsze co rzuca się w oczy na Rynku w Rzeszowie, to malownicze kamienice, które otaczają plac. Wiele z tych kamienic zostało odrestaurowanych. Na rynku znajduje się charakterystyczny Ratusz z wieżą zegarową. Jest to idealne miejsce na rozpoczęcie zwiedzania miasta. Na rynku znajduje się także unikalna atrakcja – pierwszy na świecie zewnętrzny fortepian. Miejsce, gdzie każdy przechodzień może na nim zagrać melodie.  

Rzeszów atrakcje turystyczne – Podziemna trasa turystyczna  

Podziemna Trasa Turystyczna stanowi kluczowy punkt wśród atrakcji turystycznych tego miasta. Dodatkowo znajduje się zaraz obok Rzeszowskiego rynku. W Podziemnej Trasie Turystycznej możemy odkrywać labirynty i korytarze przenosząc się w czasie do średniowiecznego Rzeszowa, gdzie pod ziemią kryła się dawna sieć piwnic, które niegdyś służyły jako magazyny, sklepy i schronienie dla mieszkańców. Odwiedzając Rzeszowskie Podziemia, możemy stać się nie tylko świadkami, ale i bohaterami historii.  Multisensoryczna ścieżka umożliwia wcielenie się w role poszukiwaczy skarbu Rzeszowa, rozwiązując zagadki i odkrywając sekrety miasta z pomocą specjalnego zestawu podróżnika. To interaktywne doświadczenie pozwala na zrozumienie i odczucie życia, kultury i przemysłu miasta od środka.  

Letni Zamek Lubomirskich w Rzeszowie 

Nieopodal rynku znajduje się słynny Letni Pałac Lubomirskich.  Jest jednym z najcenniejszych zabytków architektonicznych. Obecnie Zamek to siedziba Izby Lekarskiej w Rzeszowie. Na terenie zamku znajduje się park, a tereny zamkowe stanowią idealne miejsce na spacer i relaks. 

Rzeszów atrakcje – Zamek Lubomirskich  

Zamek Lubomirskich, ale w dużo większej odsłonie. Niestety nie jest dostępny z wewnątrz dla odwiedzających, gdyż obecnie pełni funkcję siedziby sądu już sam widok z zewnątrz jest w s tanie zapewnić niezapomniane wrażenia. Zamek otaczają wysokie mury oraz fosa, dodając tajemniczości i wywołując respekt. Zamek możemy podziwiać, podchodząc pod same mury. Jest to miejsce, które żyje nie tylko swoją historią, ale i teraźniejszością. W okresie letnim otoczenie Zamku staje się miejscem kulturalnych wydarzeń czy ciekawych imprez.  

Atrakcje Rzeszów – Aleja Pod Kasztanami i Fontanna multimedialna  

Zaraz obok Zamku Lubomirskich znajduje się ciekawe miejsce w Rzeszowie, a mianowicie Aleja pod kasztanami. Jak sama nazwa wskazuje, aleja wzdłuż ulicy jest obsadzona starymi kasztanowcami, które w ciepłe dni dają przyjemny cień, a jesienią wyglądają obłędnie. Miejsce to na mapach Rzeszowa jest idealnym punktem spotkań, spacerów czy relaksu. Pod kasztanami znajduje się również słynna Fontanna Multimedialna. W ciepłe wieczory fontanna przyciąga tłumy mieszkańców i turystów, którzy chcą podziwiać multimedialne pokazy wodne podkreślone efektami świetlnymi i dźwiękowymi.  

Ciekawe miejsca w Rzeszowie – Muzeum dobranocek 

Muzeum Dobranocek znajduje się w centrum Rzeszowa. Mieści się nieopodal Rynku przy ul. Mickiewicza 13. Muzeum reprezentuje bogate dziedzictwo polskiej i zagranicznej animacji dla dzieci, skupiając w swoich zbiorach m.in. oryginalne lalki filmowe, scenariusze czy przedmioty z życia codziennego ozdobione postaciami z bajek. Jest to miejsce, gdzie młodsi mogą odkrywać świat bajek, a dorośli z sentymentem wracają do czasów dzieciństwa, przypominając sobie swoich ulubionych bohaterów sprzed lat.  

Papugarnia w Rzeszowie  

Kiedy mówimy o atrakcjach turystycznych, często myślimy o zabytkach, ale na naszej trasie proponujemy odwiedzenie Papugarni w Rzeszowie zlokalizowanej w Galerii Rzeszów. W Papugarni możemy podziwiać z bliska, egzotyczne ptaki pochodzące z różnych zakątków świata równocześnie przechadzając się swobodnie między nimi.  

Pora na posiłek – obiady dla grup 

Po intensywnym zwiedzaniu nadszedł czas na chwilę wytchnienia i regeneracji sił. Nasza restauracja, położona w samym sercu miasta. Manu pełne jest lokalnych specjałów, oferujemy obiady dla grup, które idealnie wpisują się w klimat rzeszowskich atrakcji.  

Zapraszamy grupy zorganizowane na obiady dla grup oraz do spędzenia przyjemnych chwil w naszej restauracji, gdzie serdeczność i atmosfera lokalnej kultury są równie ważne co wyśmienite jedzenie. To doskonałe miejsce, aby zakończyć dzień pełen przygód i cieszyć się chwilą relaksu przy pysznym, domowym jedzeniu. Nie tylko nasycisz tu swój żołądek, ale także poczujesz ducha prawdziwego Podkarpacia. 

Scroll to Top