Organizacja imprezy firmowej – jak zrobić to właściwie? 

Kolacja firmowa organizowana może być z różnych okazji. Czasami świętowane jest osiągnięcie wyjątkowego sukcesu na rynku. Innym razem organizacja imprezy firmowej związana jest z okrągłą rocznicą działalności, a kiedy indziej, wydarzenie ma na celu zintegrować wszystkich pracowników. Tego typu przedsięwzięcie wymaga odpowiedniego przygotowania. O czym należy więc pamiętać w trakcie organizacji imprezy firmowej? Gdzie powinno się odbyć spotkanie? 

Dobrze zorganizowana kolacja firmowa znacząco poprawia relacje pomiędzy pracownikami i sprzyja nawiązywaniu nowych kontaktów. Pozwala na chwilę zapomnieć o pracy, dzięki czemu można zyskać trochę świeżej energii na przyszłość. Wydarzenie pozytywnie wpływa również na wizerunek firmy – zwłaszcza jeśli impreza firmowa ma medialny charakter (związany na przykład z podpisaniem umowy z nowym partnerem biznesowym czy po prostu świętowaniem rocznicy powstania firmy). Aby tak jednak było, spotkanie musi zostać zorganizowane właściwie. Nic nie można pozostawić przypadkowi. 

Kolacja firmowa – od czego zacząć organizację? 

Na samym początku należy zaplanować cel kolacji firmowej. W zależności od tego, czy chcemy świętować jakiś sukces czy jedynie zintegrować zespół, wydarzenie może mieć inny styl. Impreza firmowa z okazji jubileuszu będzie raczej formalnym spotkaniem – z eleganckim dress codem czy oficjalnymi przemowami. Zwykła kolacja integracyjna może natomiast charakteryzować się nieco luźniejszą atmosferą. 

W obu przypadkach przygotować trzeba jednak dokładny plan, aby mieć pewność, że o niczym się nie zapomniało. Do zaplanowania są między innymi: czas trwania, miejsce organizacji, catering, motyw przewodni kolacji i dodatkowe atrakcje. Wczesne ustalanie szczegółów pozwoli sprawniej przejść przez proces organizacji, ale też umożliwi lepsze wykorzystanie budżetu, a zaoszczędzone środki można wówczas przeznaczyć na dodatkowe atrakcje. 

Organizacja imprezy firmowej – czy musi być kosztowna?  

Przed rozpoczęciem zaawansowanych działań związanych z organizacją imprezy firmowej, takich jak wybór miejsca, rezerwowanie lokali czy opracowywanie menu, warto określić swoje możliwości finansowe. Nie ma nic gorszego, jak ambitne plany, które kończą się fiaskiem na ostatniej prostej. Oszacowanie budżetu przeznaczonego na organizację spotkania znacząco ułatwia planowanie poszczególnych kroków.  

Kolacja firmowa wcale nie musi być kosztownym przedsięwzięciem, aby zrobić pozytywne wrażenie na pracownikach. Trzeba jednak pokazać, że zadbano o każdy szczegół, w czym zdecydowanie pomocne będzie stworzenie wstępnego kosztorysu. 

Jakie miejsce na organizację kolacji firmowej wybrać? 

Najlepiej zdecydować się na organizację imprezy firmowej w dogodnym i znanym dla wszystkich pracowników miejscu. Ważna jest możliwość komfortowego dojazdu (lokalizacja blisko drogi), odpowiedni rozmiar lokalu, a także dostosowanie przestrzeni w jego wnętrzu do tego typu wydarzeń firmowych. Gdzie znaleźć takie miejsce w stolicy Podkarpacia? W przypadku Rzeszowa warto postawić na restaurację Rzeszowskie Słoiki z dodatkowym lokalem przeznaczonym specjalnie do takich celów. 

Organizacja imprezy firmowej w restauracji

Organizacja imprezy firmowej – kluczem jest dobór odpowiedniego menu 

Podstawową udanej kolacji firmowej jest oczywiście dobre jedzenie. Z jednej strony, istnieje bardzo wiele możliwości stworzenia ciekawego i smacznego menu. Z drugiej – osoby zajmujące się organizacją imprezy firmowej często mają problem z wyborem posiłków, które będą smakować wszystkim gościom. Co zrobić w takiej sytuacji? Najprostszym rozwiązaniem będzie przedyskutowanie tej kwestii z pracownikami w celu dostosowania menu. Najlepsze wydaje się postawienie na kulinarne klasyki, czyli potrawy, które goszczą na wielu polskich stołach (np. rosół, karkówka, pierś z kurczaka, koreczki ze śledzi czy sernik lub szarlotka na deser). W końcu najbardziej lubimy to, co dobrze znamy! 

Co poza samą kolacją firmową? Nie można zapomnieć o dodatkowych atrakcjach! 

Aby mieć pewność, że goście nie będą się nudzić, warto zaplanować dokładny przebieg spotkania. Dobra organizacja imprezy firmowej ma miejsce tylko wtedy, jeśli zadbano o ciekawe atrakcje. Odpowiednia oprawa, w zależności od rodzaju wydarzenia, może zarówno rozluźnić atmosferę, poprawić relacje pomiędzy pracownikami, jak i podkreślić wyjątkowy, uroczysty charakter kolacji. Biorąc pod uwagę możliwości finansowe i charakter imprezy, zorganizować można na przykład koncert muzyczny lub firmowe karaoke – ta druga opcja z pewnością wywoła wiele uśmiechu na twarzy i będzie źródłem wielu wspomnień. 

Kolacja firmowa jest wydarzeniem, które przynieść może wiele korzyści. Jej organizacja wymaga jednak sporo wysiłku i czasu. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – imprezy firmowe. Zapewniamy odpowiedni lokal w dogodnej lokalizacji w Rzeszowie i przygotowujemy smaczne, indywidualnie dostosowywane menu! 

Scroll to Top