Jedzenie do pracy – dlaczego warto korzystać z posiłków na dowóz? 

Część osób przygotowuje jedzenie do pracy samodzielnie. Najczęściej w pośpiechu, tuż przed wyjściem z domu. Inni przed pracą odwiedzają pobliskie sklepy i kupują gotowe kanapki czy drożdżówki. Mało kto zabiera zdrowe jedzenie do pracy. Pełnowartościowe, świeże posiłki sprawiają, że pracownicy czują się lepiej i mają więcej energii do dalszego działania. Dlatego warto zastanowić się nad zamówieniem jedzenia do pracy na dowóz. Co przemawia za tym rozwiązaniem? Jakie posiłki mogą być dostarczone? 

W pracy spędzamy sporą część dnia. Nieustanny pośpiech przy realizacji poszczególnych projektów sprawia, że często zapominamy o zjedzeniu pożywnego posiłku o stałej porze. A gdy czujemy głód, jesteśmy mniej skoncentrowani na wykonywaniu swoich zadań. Dlatego jedzenie do pracy powinno być zróżnicowane, bogate w warzywa czy owoce. Poza głównym posiłkiem, warto mieć ze sobą zdrowe przekąski, które zapobiegną chwilowym spadkom energii. Co w sytuacji, gdy zapomnieliśmy wziąć ze sobą coś pożywnego? Zamiast kupować potrawy typu fast food, lepiej zamówić zdrowe jedzenie do pracy z restauracji. 

Posiłki pracownicze na dowóz – proste jedzenie do pracy bez konieczności podgrzewania 

Z restauracji zamówić można nie tylko posiłki, które wymagają podgrzania na kuchence czy w mikrofali. Jedzenie do pracy na zimno będzie dobrą opcją, gdy chcemy zjeść coś wartościowego, ale nie mamy warunków do samodzielnego przygotowania posiłku w pracy. W takiej sytuacji warto wybrać np. sałatkę. Tego typu jedzenie zachowa świeżość do momentu przerwy na lunch. Zwłaszcza, że posiłki na dowóz są pakowane w wygodne, szczelnie zamknięte opakowania, które bez problemu można zabrać ze sobą w każde miejsce.  

Brak kuchni nie oznacza, że do pracy zamawiać można tylko zimne posiłki. Istnieje możliwość dowozu ciepłego jedzenia bezpośrednio do biura – na wskazaną godzinę. Może być to np. pożywna zupa w słoiku lub pierś z kurczaka z surówką. 

Smaczne i zdrowe jedzenie do pracy na dowóz to oszczędność czasu 

Przygotowanie zdrowego jedzenia do pracy bywa czasochłonne. Zwłaszcza, jeśli mówimy o bardziej skomplikowanych daniach. Mało kto ma odpowiednią ilość czasu, aby zająć się gotowaniem przed pracą. Osoby kupujące jedzenie w sklepie, też muszą poświęcić swój czas m.in. na stanie w kolejce przy kasie. Dlatego korzystanie z dowozu jedzenia do pracy jest bardzo wygodne. Nie wymaga żadnego wysiłku związanego z przygotowywaniem potrawy, tym samym pozwala zaoszczędzić swój czas. 

Dowóz posiłków – pomysły na jedzenie do pracy mogą być różnorodne 

Chyba nikt nie lubi monotonii, zwłaszcza w kwestiach kulinarnych. Nawet najsmaczniejsze posiłki po pewnym czasie mogą się znudzić. Skąd czerpać pomysły na jedzenie do pracy? Możemy zaproponować np. 

  • sałatkę z grillowanym kurczakiem, 
  • makaron z suszonymi pomidorami i kurczakiem, 
  • pierogi, 
  • zupę pomidorową. 

Zamawiając jedzenie do pracy na dowóz, można wybierać spośród wielu propozycji z menu, dlatego codzienne posiłki pracownicze mogą być smaczne i co ważne, zróżnicowane. Istnieje możliwość zamówienia dania, na które ma się ochotę danego dnia. Można znaleźć jedzenie wegetariańskie, ale też dania mięsne, lekkie sałatki, pożywne zupy i nie tylko. Wybór jest znacznie większy, niż w zakładowych stołówkach (a nie każda firma posiada takie miejsce). 

Proste jedzenie do pracy na dowóz – korzyści dla firmy 

Coraz więcej pracodawców stawia na zbiorowe żywienie pracowników. Okazuje się, że to rozwiązanie przynosi wiele korzyści. Wzrastającą popularnością cieszy się zamawianie zdrowego jedzenia do pracy od restauracji, która dostarcza świeże dania do biura. Nie każda firma ma możliwość wyposażenia miejsca pracy w kuchnie z lodówką, mikrofalą czy kuchenką. Co prawda, jedzenie do pracy na zimno może być pożywne i zdrowe, ale wybór dostępnych opcji ogranicza się tylko do sałatek, kanapek czy przekąsek w postaci pokrojonych na kawałki warzyw i owoców. 

Jedzenie do pracy na dowóz jest dostarczane na konkretną godzinę, dlatego można dokładnie zaplanować przerwę na lunch w pracy. Wspólne posiłki pozwalają poprawić atmosferę. Pracownicy nie będą musieli przygotowywać swoich posiłków, więc mają więcej czasu na odpoczynek, a dzięki temu zyskują energię do dalszego działania. Proste jedzenie do pracy na dowóz będzie dobrym rozwiązaniem także w przypadku organizacji firmowych spotkań czy szkoleń. 

Jedzenie do pracy – czy zamawianie lunchu na dowóz się opłaca? 

Zamawianie jedzenia do pracy na dowóz posiada wiele zalet. Pełnowartościowe pożywienie zapewni lepsze samopoczucie i większą wydajność. Pozwoli też zaoszczędzić czas. Warto pamiętać, że jeśli posiłek pracowniczy zamawiany jest dla większej liczby osób, to zwykle jest o wiele tańszy. 

Jeśli poszukujesz restauracji, która zaopatrzy Ciebie lub Twoją firmę w pożywny i ciepły obiad dla pracowników, wybierz Rzeszowskie Słoiki. Oferujemy smaczne, tradycyjne potrawy kuchni polskiej w atrakcyjnych cenach. Zapewniamy możliwość dostawy pod wskazane miejsce w Rzeszowie. Skontaktuj się z nami! 

Scroll to Top