Jakie wybrać menu na Komunię? – sprawdzone dania

Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi rodzinę i przyjaciół wśród młodego bohatera dnia. Organizacja samej Komunii oraz przygotowanie menu na komunię na 30 osób może być nie lada wyzwaniem. Polska kuchnia oferuje wiele różnych potraw, które można zaserwować w tym wyjątkowym dniu. Wybranie odpowiednich dań nie tylko wpłynie na doznania smakowe naszych gości, ale również na całokształt atmosfery. Dlatego warto dokładnie przemyśleć, jakie dania wybrać, aby zadowolić naszych gości i aby to wyjątkowe wydarzenie pozostało na długo w pamięci wszystkich uczestników.

W tym artykule przedstawiamy najpopularniejsze polskie dania, które warto wybrać, planując menu na komunię, a także wyjaśnimy dlaczego są one tak cenione i lubiane przez gości.

Klasyczny rosół z makaronem jako danie główne

Rosół z makaronem to najczęściej wybierane danie na wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe. Potrawa ta smakuje niemalże każdemu, przywołuje na myśl wspomnienia rodzinnego domu. Danie nie powinno być zaskoczeniem dla naszych gości a wręcz przeciwnie, powinno wywołać radość na ich twarzach i poruszyć kubki smakowe. Rosół idealnie nadaje się dla gości w każdym wieku i z łatwością można przyrządzić go dla większej ilości osób.

Sałatka jarzynowa na komunię, dlaczego to doskonały wybór?

Żadna impreza nie może się bez niej obejść! Klasyczna, kolorowa i smaczna przystawka, która przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Oczywiście, każdy w domu przygotowuje ją na swój własny sposób, zwykle jednak w skład sałatki jarzynowej wchodzą gotowane ziemniaki, marchew, groszek, kukurydza, czy ogórek kiszony. Sprawia to, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie, gdyż sałatka jarzynowa jest potrawą uniwersalną.

Talerz wędlin przygotowanie na zimno, dodatki

Talerz wędlin jest bardzo popularny w polskiej kuchni i trudno wyobrazić sobie uroczystość bez jego udziału. Wędliny można przygotować na zimno z wyprzedzeniem, schować do lodówki i pozostawić na czas przybycia gości. Sposób przygotowania talerza wędlin sprawi, że będzie prezentował się on apetycznie i zachęcająco dla naszych gości. Wędliny można ułożyć w różnych kształtach, podawać je z pieczywem i dodatkami takimi jak ogórki kiszone lub połączyć smaki z innymi przekąskami takimi jak ser, warzywa czy wspomniana wcześniej sałatka jarzynowa.

Słodkie propozycje na uroczystość komunijną

Przy organizacji komunii i zastanawianiu się, jakie dania na komunię wybrać pamiętajmy również o potrzebach i preferencjach najmłodszych gości. Dzieci jak nikt inny uwielbiają desery w postaci lodów z dodatkiem owoców, czy bitej śmietany. Warto zastanowić się nad wyborem deserów i pozwolić, aby nasze dziecko również miało wpływ na kształtowanie się ceremonii czy wybór odpowiedniego menu np. w postaci deserów. Najpopularniejszymi ciastami, wybieranymi podczas polskich uroczystości komunijnych jest tradycyjny sernik, szarlotka, pychotka, czy malinowa chmurka.

Scroll to Top